недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 99
home Вести

Ужас во Ново Лисиче: Две дечиња оставени сами во автомобил, пронајдени се во лоша состојба

Ужас во Ново Лисиче: Две дечиња оставени сами во автомобил, пронајдени се во лоша состојба

На паркингот на булеварот „Видео Смилевски Бато“, вчера биле пронајдени, оставени сами, две мали дечиња.

Станува збор за братче и сестричка, кои според изјави на очевидецот, биле пронајдени без знаци на живот.

Таму, според неофицијалните информации, биле оставени, заспани, од еден од родителите.

Дечињата се веднаш пренесени на клиника.

КУРИР побара детални одговори од МВР, а од таму наскоро чекаме информации за немилиот настан.

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус