среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Вести

Ужас на скопскиот аеродром- откако слетал авионот стјуард итно пренесен во Градска болница

Ужас на скопскиот аеродром- откако слетал авионот стјуард итно пренесен во Градска болница

Стјуард на авиокомпанија е повреден откако вчера авионот влегол во турбуленции пред да слета на скопскиот аеродром.

Полицијата денеска соопшти дека 28-годишен стјуард В.К. од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако паднал на подот во авионот околу 18:05 часот. Повредениот е однесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...