недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 79
home Вести

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ организираше дружење со членките: Среќен да е секој ден на сите жени

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ организираше дружење со членките: Среќен да е секој ден на сите жени

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ по повод денот на жената, организираше дружење со членките и кино проекција на филм.

Филмот го отсликува динамичниот живот на секоја успешна жена и спојот на работата и семејството како главен столб на општеството и основа во идеологијата на ВМРО. Среќен да е секој ден на сите жени, велат од Унијата на жени.

Најнови вести

Коронавирус