вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ одржува настан под мотото „За сите жени во Македонија“

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ одржува настан под мотото „За сите жени во Македонија“

Во салата на Македонската Опера и Балет во организација на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ ,ќе се одржи настан под мотото “За сите жени во Македонија”.

На настанот свое обраќање ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и претседателката на Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова.

Коронавирус