понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Билјана Беличанец беше беспрекорен работник, брилијантен актер, мајка и сопруга

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ: Билјана Беличанец беше беспрекорен работник, брилијантен актер, мајка и сопруга

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, изразува најдлабоко сочувство за големата загуба, во телеграма со сочувство која ја испрати до семејството на Билјана Беличанец Алексиќ, која вчера беше пронајдена мртва.

-Билјана Беличанец беше член на ИК на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, жена градоначалник, беспрекорен работник, полна со љубов и разбирање. Но пред се беше, брилијантен актер, мајка и сопруга.  Ќе ни недостасуваш Билјана. Почивај во мир. Сочувство до семејството, се наведува во телеграмата.

Коронавирус