петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 113
home Вести

Утрово снег без престан врне на ова место – од УХМР најавуваат уште повеќе снег (ФОТО)

Утрово снег без престан врне на ова место – од УХМР најавуваат уште повеќе снег (ФОТО)

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.

Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово додека на Попова Шапка иако има снег сезоната засега се уште затворена.

Сликата на Пониква, Крушево и Нижо Поле исто така е непроменета, без снег.

Од УХМР најавуваат нови врнежи од снег во следните денови, а дали тоа ќе доведе до поволни услови за старт на новата ски сезона во земјава засега е непознато.

Детално каква е состојбата насекаде можете да погледнете на „Skimacedonia.mk

Коронавирус