вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 44
home Вести

Утрово почина еден од најпознатите скопски угостители

Утрово почина еден од најпознатите скопски угостители

Утрово во Скопје на 59 – годишна возраст, по кратко боледување почина еден од најпознатите скопски угостители Мирко Голомеиќ. Тој беше сопственик на ресторанот „Мирко 919“ и сите угостителски објекти под брендот „Рагуза“. Според информациите Голомеиќ починал по проблеми со срцето.

Веста за смртта утрово на социјалните мрежи ја објави неговиот син кој информираше дека Голомеиќ почина во 10.40 часот. „Секогаш ќе те паметиме вака насмеан, позитивен и енергичен човек, полн со живот. Почивај во мир“, напиша тој на фејсбук.

Извор: Скопјеинфо.мк

Коронавирус