четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Утринските температури над нулата

Утринските температури над нулата

На територијата на целата држава утрово се измерени темпeратури над нулата, соопшти УХМР.

Најстудено било во Берово, Крива Паланка, Дебар, Крушево, Маврово, Лазарополе со темепратура од 1 степен, 2 во Скопје-Зајчев Рид, 3 Скопје-Петровец, Тетово, 4 Куманово и Прилеп, 5 во Струмица и 6 степени Целзиусови во Битола, Штип, Охрид, Демир Капија, Гевгелија, Дојран и во Претор.

Изминатите 24 часа до 7 часот утрово наврнат е воден талог од три л/м2 во Пожаране, еден во Тетово, а под еден литар врнежи имаше и во Охрид, Битола и во Прилеп

Коронавирус