среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Утрински температури над нулата, најтопло во Демир Капија

Утрински температури над нулата, најтопло во Демир Капија

Температурите утринава во целата држава се над нулата. Најтопло е во Демир Капија каде се измерени 12 степени, а најстудено во Берово два степена.

За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со мала облачност особено на северозапад. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 18 до 24 степени.

Во Скопје слично време со максимална температура до 21 степен.

Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи, најмногу дожд во изминатите 24 часа има наврнато во Лазарополе 23 литри на метар квадратен.

Најнови вести

Коронавирус