сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 122
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Утринава Горан Стефановски беше кремиран – во понеделник комеморација

Утринава Горан Стефановски беше кремиран – во понеделник комеморација

Во понеделник на 10 декември во Драмски театар во 12:00 часот е закажана комеморацијата за македонскиот драмски писател Горан Стефановски.

Тој утринава беше кремиран во Кентербери, Англија, а по негова желба пепелта во пригодна прилика ќе биде расфрлана во водите на Охридското Езеро.

Горан Стефановски почина на 27 ми ноември на 66 годишна воздраст.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020