петок, 3. јули 2020. Вести денес: 189
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Сопиште

home Вести

Утринава два земјотреси ја стресоа Македонија

Утринава два земјотреси ја стресоа Македонија

Два земјотреси утринава се регистрирани во Македонија.

Според податоците од Европскиот медитерански сеизмолошки центар првиот земјотрес е регистриран во 8 часот со јачина од 2,6 степени на пет километри од Карбинци.

Вториот земјотрес бил почувствуван 15 минути подоцна со епицентар на 7 километри од Кочани и јачина од 2,7 степени.

Парламентарни избори 2020