четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 16
home Вести

Утре времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид, ова мора да го имате на ум доколку патот ве води натаму

Утре времен прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид, ова мора да го имате на ум доколку патот ве води натаму

Поради изведување градежни работи на пат – минирање и дупчење на косини во двата правци, ќе има прекин во сообраќајот на патниот правец Кичево – Охрид, на делницата Пресека – Песочан.

Како што информира ЈП „Македонија пат“, прекинот на сообраќајот ќе биде во времетраење од 15 до 20 минути во периодот помеѓу 11 и 14 часот.

Коронавирус