петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Вести

Утре во Македонија пристигнува првата пратка на руската вакцина „Спутник V“

Утре во Македонија пристигнува првата пратка на руската вакцина „Спутник V“

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со амбасадорот на Руската Федерација Сергеј Баздникин утре на скопскиот аеродром ќе ја пречекаат првата пратка од руската вакцина „Спутник V“.

Министерот за здравство д-р Венко Филипче и амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија, н.е.Сергеј Баздникин, утре (07.03.2021) на меѓународниот аеродорм во Скопје ќе ја пречекаат првата пратка вакцини против Ковид 19, кои Министерството за здравство ги купи од рускиот производител Спутник В, информираат од МЗ.

Коронавирус