вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 36
home Вести

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени.

Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои денеска се согласи и ги најави премиерот Зоран Заев.

Коронавирус