понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 79
home Вести

Утре во 14:30 гласање за ратификација на Договорот од Преспа

Утре во 14:30 гласање за ратификација на Договорот од Преспа

Поради долгата листа на пријавени пратеници за збор, гласањето за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент ќе се одржи утре во 14.30 часот по локално време, јави дописничката на МИА од Атина.

На расправата за ратификација на Договорот од Преспа, пријавени за збор се 205 од 300 пратеници колку што брои грчкиот Парламент, како и координаторите на партиите, министрите во владата и лидерите на политичките партии.

Коронавирус