вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 44
home Вести

Утре ветeрот носи африканска прашина, обоен дожд и грмежи

Утре ветeрот носи африканска прашина, обоен дожд и грмежи

Времето утре ќе биде променливо облачно и ветровито, попладне со локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер со услови за појава на грмежи.

Ќе дува умерен до засилен јужен ветер поради што ќе има транспорт на прашина од Африка и на места појава на обоен дожд.

Од среда следува период на умерено облачно и топло време со температури кои ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Коронавирус