понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 21
home Вести

Утре пристигнуваат вакцините на Фајзер во Македонија

Утре пристигнуваат вакцините на Фајзер во Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре на ГП Табановце ќе ја достави првата пратка со вакцини против коронавирусот за Македонија.

Премиерот Зоран Заев заедно со министерот Венко Филипче ќе ја пречека делегацијата предводена од Вучиќ.

ЕУРО 2020

Македонија