понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Вести

Утре „пекол“ топло со дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето следните денови

Утре „пекол“ топло со дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето следните денови

Од утре и во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината.

Утре ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

Потоа времето ќе биде постабилно, температурите на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а најтопло се очекува да биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

Најнови вести

Коронавирус