понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Утре неработен ден: Има уште еден до крајот на месецов

Утре неработен ден: Има уште еден до крајот на месецов

Месецов следуваат два неработни денови за сите граѓани на Република Македонија.

Согласно Законот за празниците на Република Македонија, утре, 11 Октомври, Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани.

Покрај овој, исто така согласно Законот за празници на Република Македонија 23 октомври (вторник) Денот на Македонската Револуционерна Борба, е неработен ден за сите граѓани на нашата држава.

Локални избори 2021