петок, 29. јули 2022. Вести денес: 89
home Вести

УТРЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ЧАДОР: Освен пад на температурата доаѓа и голема промена, а потоа пресврт на времето

УТРЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ЧАДОР: Освен пад на температурата доаѓа и голема промена, а потоа пресврт на времето

Времето утре променливо облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. Т-мин. од 8 до 15 а т-макс. од 20 до 28 степени.

Во Скопје утре променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен северн ветер. Температурата ќе биде во интервал од 12 до 24 степени.

Во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, кои на места ќе се спуштат и до нула степени.

Коронавирус