четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 1
home Вести

Утре меѓу 12:00 и 15:00 часот минирање на патот Радовиш – Штип, кај Пилав Тепе

Утре меѓу 12:00 и 15:00 часот минирање на патот Радовиш – Штип, кај Пилав Тепе

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Компанијата СТРАБАГ АГ со своите подизведувачи утре во период од 12:00 до 15:00 часот ќе врши минирање на патниот правец Радовиш – Штип околу местото викано Пилав Тепе.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ЕУРО 2020

Македонија