среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Утре ќе се одлучува дали во Македонија ќе се воведат нови рестриктивни мерки, се стравува од делта сојот на коронавирусот

Утре ќе се одлучува дали во Македонија ќе се воведат нови рестриктивни мерки, се стравува од делта сојот на коронавирусот

Утре ќе се разговара за евентуалните нови мерки за заштита против ширењето на делта сојот на коронавирусот.

Комисијата за заразни болести во понеделник ќе треба да процени дали тестовите се вистинска мерка со која ќе може да се заштитиме од ширењето на делта сојот на коронавирусот, кој веќе се рашири низ Европа и дали има потреба од воведување нови мерки во однос на заштита на границите.

„Треба да се разговара дали е тоа вистинската мерка со која може да се заштитиме“, изјави Филипче.

Најнови вести