понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Утре ќе се дискутира да се затворат моловите!

Утре ќе се дискутира да се затворат моловите!

Доколку се утврди дека е место каде се собираат голем број луѓе, тогаш ќе размислиме да се затворат моловите, рече министерот за здравство Венко Филипче во гостувањето на ТВ Нова.

-Доколку локалите и кафеаните не ја почитуваат оваа мерка, спремни сме на порадикална мерка целосно затворање- рече Филипче.

Коронавирус