среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 175
home Вести

Утре и задутре облачно со дожд, од среда сонце

Утре и задутре облачно со дожд, од среда сонце

Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно, во вечерните и ноќните часови на повеќе места со врнежи од дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и услови за ретка појава на ситен град.

Повеќе услови за нестабилност и пообилни врнежи ќе има во западните и јужните делови од земјава, информира УХМР.

Времето утре ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи. Кон крајот на денот ќе престануваат.

Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната од 9 до 16 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 15 степени.

Во вторник ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, а потоа во следните денови условите за нестабилност ќе се намалат. Во текот на наредната седмица утринските температури ќе бидат релативно ниски.

Најнови вести

Локални избори 2021