сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 85
home Вести

Утре и задутре дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето викендов

Утре и задутре дожд и грмежи- еве какво ќе биде времето викендов

Утре времето ќе биде нестабилно, во попладневните часови со локален пороен дожд, засилен ветер, грмежи и услови за појава на град.

Додека пак во петок и за време на викендот ќе преовладува претежно сончево и потопло време.

Утринските температури на некои места ќе се спуштат и до минус еден степен.

Коронавирус