среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 73
home Вести

Утре е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Утре е неработен ден за сите граѓани на Македонија

Согласно Законот за празници на Македонија, 8 декември 2021 година (среда) – „Св. Климент Охридски“ е неработен ден за сите граѓани на Македонија.

Коронавирус