понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Условна казна за екс-скопскиот муфтија Ибраим Шабани

Условна казна за екс-скопскиот муфтија Ибраим Шабани

Основниот Суд во Скопје го осуди условно екс-скопскиот муфтија на ИВЗ, Ибраим Шабани.

Судот му одреди 6 месечна затворска казна, која нема да се изврши доколку во следните 2 години не стори ново кривично дело, пишува КОХА, пренесе Либертас.

За потсетување, спротивно со Уставот и внатрешните одредби на ИВЗ, од касата на ИВЗ зел 10.108 евра (621.642 денари) со намера да купува службено возило, но парите според ИВЗ ги употребил за негови лични потреби.

Коронавирус