сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 61
home Вести

Уште има дожд и невреме на некои места: Какво е времето во градовите ширум Македонија?

Уште има дожд и невреме на некои места: Какво е времето во градовите ширум Македонија?

По невремето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во некои делови од земјава се уште има услови за нестабилно време.

На некои места невремето се уште трае, а ова е моменталната состојба и температури по градовите низ Македонија.

Коронавирус