понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 122
home Вести

УШТЕ ЕДНО ВОНРЕДНО ОБРАЌАЊЕ: Венко Филипче со нова прес-конференција за актуелната ситуација со коронаворусот (ВО ЖИВО)

УШТЕ ЕДНО ВОНРЕДНО ОБРАЌАЊЕ: Венко Филипче со нова прес-конференција за актуелната ситуација со коронаворусот (ВО ЖИВО)

По обелоденувањето на информацијата дека директорката на Клиниката за кожни болести е заразена со корона вирусот, поради што целата Клиника беше ставена во карантин, министерот за здравство, Венко Филипче ќе има вонредно обраќање пред јавноста.

Оваа прес-конференција на министерот Филипче е закажана со почеток во 16.30 часот.

Коронавирус