понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 136
home Вести

Уште една наставничка од Кавадарци позитивна на КОВИД-19

Уште една наставничка од Кавадарци позитивна на КОВИД-19

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Во Тиквешко во последните 24 часа се потврдени 12 нови случаи, 10 во Кавадарци и по еден во Неготино и Демир Капија. Тие се на возраст од 34 до 69 години.

Коронавирус