недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Уште еден врвен хирург од Македонија ја загуби битката со корона вирусот

Уште еден врвен хирург од Македонија ја загуби битката со корона вирусот

Како последица од Ковид-19 почина хирургот Влдимир Кочоски од струшката болница.

Сочуство до семејството изразија и од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари.

За жал нова жртва меѓу медицинскиот персонал.
Сочувство до семејството!
Почивај во мир докторе, стои во објавата на Фејсбук страницата на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари-АСМЛ.

Коронавирус