среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 8
home Вести

Уште еден висок функционер на СДСМ позитивен на коронавирус- овој пат станува збор за жена

Уште еден висок функционер на СДСМ позитивен на коронавирус- овој пат станува збор за жена

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска преку статус на Фејсбук вечерва информираше дека е позитивна на коронавирусот.

-Би сакалa да ве информирам дека вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19.
Немам симптоми и се чувствувам добро, но се тестирав заради сигурност со оглед на моите професионални, но и приватни активности. Сметав дека така е правилно и одговорно.
Во текот на утрешниот ден ќе бидат тестирани и моите деца и сопруг.
Во овој период секој мора да биде одговорен, апелирам за строго почитување на мерките, не 99, туку 100 % почитување на сите мерки за заштита на здравјето.
Чувајте се!, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Би сакалa да ве информирам дека вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19.

Немам симптоми и се чувствувам добро, но…

Posted by Bogdanka Bo Kuzeska on Tuesday, October 27, 2020

Коронавирус