вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 62
home Вести

Уште еден познат Македонец денеска ја изгуби битката со Ковид 19

Уште еден познат Македонец денеска ја изгуби битката со Ковид 19

На 54-годишна возраст денеска почина еден од најдобрите македонски фудбалски тренери за млади категории, Зоран Арсов.

Арсов, кој е поранешен фудбалер на Вардар, дел и од една најславните црвено-црните генерации, во својата тренерска кариера повеќе од успешно работеше со младите категории на Цементарница 55, Академија Пандев, Еуромилк ГЛ, Куманово…

Арсов, доби голем број битки на фудбалскиот терен, но, за жал, не ја издржа животната битка против коронавирусот, Ковид-19.

Коронавирус