среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 170
home Вести

Уште еден доктор жртва на коронавирус, почина д-р Вангел од Крушево

Уште еден доктор жртва на коронавирус, почина д-р Вангел од Крушево

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук информира дека уште еден доктор го загубил животот како последица Ковид-19.

-Уште една жртва доктор. Нека почива во мир нашиот колега од Крушево, д-р Вангел. Сочувство и добро здравје до семејството, информираат од АСМЛ.

 

Коронавирус