вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 150
home Вести

Уште еден доктор ја загуби битката со коронавирусот

Уште еден доктор ја загуби битката со коронавирусот

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека од компликации со коронавирусот почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ.

Работел како лекар во Брзата помош во Здравствениот дом во Скопје, почина на 53 годишна возраст.

„Уште една загуба на лекар во оваа пандемија. Сочувство до фамилијата на др. Сенат“, напишаа на објавата.

Најнови вести

Коронавирус