вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 99
home Вести

Уште денес топло, од утре голема промена во временската прогноза

Уште денес топло, од утре голема промена во временската прогноза

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и натпросечно топло. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотрајна нестабилност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а дневната од 26 до 30 степени.

Во понеделник попладне и во вторник ќе биде облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за поинтензивни процеси во форма на невреме.

Од вторник дневната температура драстично ќе се намали.

Коронавирус