четврток, 6. август 2020. Вести денес: 7
home Вести

Уште четири дена до крајот на изборната кампања: ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба и Аеродром, СДСМ во Демир Хисар и Шуто Оризари

Уште четири дена до крајот на изборната кампања: ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба и Аеродром, СДСМ во Демир Хисар и Шуто Оризари

Изборната кампања за предвремените парламентарни избори на 15 јули е при крај. Партиите пред граѓаните ветуваат правда која ќе функционира неселективно и транспарентно, подигната економија и развој за наредниот период, вклученост на младите во сите општествени процеси. Апелираат граѓаните целосно да ги почитуваат протоколите за заштита и на 15 јули да излезат на гласање.

Партиите своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на средби со граѓаните, во помал формат согласно здравствените протоколи.

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за „Обнова на Македонија“ ќе бидат во посета на скопските општини Чаир, Аеродром и Гази Баба. СДСМ и Коалцијата „Можеме“ денеска се во Шуто Оризари и Демир Хисар.

 

Коронавирус