четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 24
home Вести

Уште цела недела ПЕКОЛНИ температури: УХМР со најнова временска прогноза

Уште цела недела ПЕКОЛНИ температури: УХМР со најнова временска прогноза

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ продолжува периодот на стабилно и исклучително многу топло време (до 06.08) со натпросечни температури за овој период од годината.

Ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури, а вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Наместа вдолж Повардарието температурата ќе го надмине и 42-тиот степен.

Коронавирус