среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 80
Во живо

Изјава на Мицкоски по средба со пазарџиите

home Вести

Уранија Пироска до Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Уранија Пироска до Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Активистката и борец за човекови права Уранија Пироска реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно!“, вели Пироска.

Локални избори 2021