петок, 18. ноември 2022. Вести денес: 68
home Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во новогодишна посета на Центарот за сензорна терапија „Во мојот свет“ (ФОТО)

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ  во новогодишна посета на Центарот за сензорна терапија „Во мојот свет“ (ФОТО)

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска денеска заедно со останатите членови од унијата денеска беа во новогодишна посета на Центарот за сензорна терапија „Во мојот свет“.

Таа во постот на Фејсбук наведува дека таму се сретнале со дечињата и им доделиле пакетчиња во пресрет на празниците.

-Утринава бевме во новогодишна посета на
Центарот за сензорна терапија Скопје
“Во мојот свет”, каде што дониравме новогодишни пакетчиња за нашите најмили, за дечињата.
Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во наредниот период до новогодишните празници ќе посети многу установи и центри и ќе подели новогодишни пакетчиња на многу дечиња со што ќе допринесеме барем на миг, да видиме насмевка на детските лица, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Утринава бевме во новогодишна посета на
Центарот за сензорна терапија Скопје
“Во мојот свет”, каде што дониравме…

Posted by Жаклина Пешевска on Понеделник, 21 декември 2020

Коронавирус