сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба и Пешевска со помош за Јордан и неговата мајка Ангелина Јованови од Велес

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба и Пешевска со помош за Јордан и неговата мајка Ангелина Јованови од Велес

Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека денеска разговарала со Јордан од сторијата на телевизија 24.

-По сторијата на телевизијата 24 вести за состојбата во која се наоѓаат Јордан и неговата мајка Ангелина Јованови од Велес денес разговарав со Јордан кој ме информираше за тоа што им е потребно. Како претседател на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба организирав акција за собирање на храна.
Семејството Јованови во четврток изутрина ќе ги посетам и се надевам дека со нашето малку, ќе помогнеме многу.
За хуманоста само небото може да ни биде граница, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Коронавирус