вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ спроведе крводарителска акција

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ спроведе крводарителска акција

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес спроведе крводарителска акција во соработка со Црвен крст и Центарот за крводарители во Дом на хуманитарни организации ,,Даре Џамбаз’’.

Тие преку статус на Фејсбук апелираат до сите да бидат хумани и да даруваат крв.

-Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес спроведе крводарителска акција во соработка со Црвен крст и Центарот за крводарители во Дом на хуманитарни организации ,,Даре Џамбаз’’. Хуманитарната помош и помошта за граѓаните е секогаш на прво место. Бидете хумани, дарувајте крв!, стои во нивниот посто на Фејсбук.

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес спроведе крводарителска акција во соработка со Црвен крст и Центарот за…

Gepostet von Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ am Donnerstag, 2. April 2020

 

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија