вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 80
home Вести

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Обновата доаѓа по 15 јули (ВИДЕО)

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Обновата доаѓа по 15 јули (ВИДЕО)

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп сподели видео на својот Фејсбук профил од своите активности овие денови.

Пред насобраните граѓани им беше преставена програмата која ја содржи обновата на Македонија.

Истата има над 1.00 проекти кои ќе се реализираат во следните четири години.

Унија на жени ВМРО ДПМНЕ ОК Прилеп
#ОбноваНаМакедонија?⚫??

Posted by Ирена Стерјовска Локвенец on Tuesday, July 7, 2020