сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 49
home Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со крводарителска акција во 13 градови по повод Светскиот ден на крводарителите

УМС на ВМРО-ДПМНЕ со крводарителска акција во 13 градови по повод Светскиот ден на крводарителите

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше крводарителска акција во 13 градови низ Македонија по повод Светскиот ден на крводарителите.

Националната акција беше спроведена денеска во вкупно 13 градови низ целата земја, а членовите на УМС со задоволство даруваа крв за оние на кои им е најпотребна.

Коронавирус