среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе ја одржи 27. Годишна конференција

УМС на ВМРО-ДПМНЕ попладнево ќе ја одржи 27. Годишна конференција

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес во 18 часот ќе ја одржи 27-мата Годишна конференција во МНТ.

Како што најавуваат од партијата свои обраќања на конференцијата ќе имаат Јован Јаулески ВД Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Екипата на Курир Годишната конференција ќе ја пренесува во живо.

Коронавирус