понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 54
home Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ положи цвеќе пред споменикот на „Св. Кирил и Методиј“, но и подели книги од македонски автори во чест на празникот (ФОТО)

УМС на ВМРО-ДПМНЕ положи цвеќе пред споменикот на „Св. Кирил и Методиј“, но и подели книги од македонски автори во чест на празникот (ФОТО)

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска во чест на празникот „Св. Кирил и Методиј“ положи цвеќе пред нивниот споменик во центарот на градот.

Членовите на УМС освен положување на цвеќе, подели и книги на граѓаните од македонски автори со што на симболичен начин го одбележаа денот на сесловенските просветители.

Коронавирус