петок, 30. јули 2021. Вести денес: 114
home Вести

Украдено државното знаме од жичарата на Водно

Украдено државното знаме од жичарата на Водно

На ден 25.06.2020 околу 22:00 часот, лицето И.Б. додека ги извршувал своите работни задачи како обезбедување, забележал дека на влезот-жичарница Водно како пет лица го симнале од јарболот државното знаме и се упатиле во непознат правец.

За расчистување на овој случај се превземаат соодветни мерки.

Коронавирус