петок, 9. декември 2022. Вести денес: 188
home Вести

Укинати забраните за камиони на Стража и Маврово

Укинати забраните за камиони на Стража и Маврово
фото илустрација

Од утрово укинати се забраните за тешки товарни возила на планинските превои Стража и Маврово кои беа воведени поради интензивни врнежи од снег.

На планинскиот превој Стража сообраќајот е нормализиран од 07:15 часот, а на планинскиот превој Маврово од 07:50 часот.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Најнови вести

Qatar 2022