понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 116
home Вести

Укинати забрани за камиони кон Ќафасан и Деве Баир

Укинати забрани за камиони кон Ќафасан и Деве Баир

На патниот правец Струга- граничен премин Ќафасан и Крива Паланка- граничен премин Деве Баир укината е забраната за движење на тешки товарни возила.

Забраната што беше вовоедена поради снежните врнежи е укината од 11:30 часот.

Претходно, забраната за тешки товарни возила беше укината на планинскиот премин Буково и Плетвар.

Најнови вести

Коронавирус