среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 145
home Вести

Укината забраната за товарни возила на Стража

Укината забраната за товарни возила на Стража

Од 7 часот утринава е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Забраната за сообраќај беше воведена од синоќа на полноќ.

Коронавирус